beyaz esya servisiizmir evden eve nakliyat
 

FENOMEN

Felsefe Dünyası

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
hd film izle film izle demirdöküm demirdöküm servis bosch servis vaillant servis eca servis ariston servis
Anasayfa Felsefe Haberleri Felsefe Haberleri HAMAMÖNÜ SÖYLEŞİLERİ

HAMAMÖNÜ SÖYLEŞİLERİ

E-posta Yazdır

HAMAMÖNÜ SÖYLEŞİLERİ

Kabakçı Konağı Ekim Ayı Etkinlikleri 

Yer: Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi

Kabakçı Konağı

Adres: Hacettepe Mahallesi, Hamamönü Sokak, No: 6/A
(Tarihi Karacabey Hamamı’nın karşısı)
Altındağ/ANKARA

Altındağ Belediyesi tarafından Hamamönü’nde gerçekleştirilen, yıl boyunca takipçilerine keyifli anlar yaşatan kültür, sanat ve edebiyat söyleşileri bu sezon 5’inci yılına giriyor. 5 yıldır sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Hamamönü Söyleşileri’nin Ekim ayı programı da önceki aylarda olduğu gibi yine sanatla, kültürle ve sohbetle dopdolu… 

Hamamönü Kabakçı KonağıHer yaş grubundan oldukça geniş kitleler tarafından takip edilen ve her akşam yüzlerce kişinin katıldığı Hamamönü Söyleşileri yeni dönem programı belli oldu. Söyleşilerin ilk ayında yine dopdolu bir programla takipçileriyle buluşacak olan Hamamönü Söyleşileri, Ankaralıları Hamamönü’nde buluşturmaya devam edecek.

Hamamönü akşamları söyleşilerle aydınlanacak 

Ekim ayı Hamamönü Söyleşileri kapsamında, önceki aylarda konuk olan isimlerin yanı sıra, daha önce söyleşi programına katılmamış yeni konuklar da, birbirinden ilginç konularıyla yer alacaklar.

GESAM’ın “Telif Hakları Korsanla Mücadele” konulu söyleşisi, Mehmet Nuri Parmaksız’ın Kabakçı Konağı Şiir Dinletisi, Hayati İnanç ile “Can Veren Pervaneler”, Muhafazakar Demokrat Düşünce Topluluğu’nun Demokrasi Söyleşileri, Avrasya Yazarlar Birliği’nin” Gönül Dostları ile Hasbihal” ve “Bulgaristan Hikayeleri” başlıklı söyleşisi, BASINDER’in “Anadolu Medyası” ve “Ahilik” başlıklı söyleşisi, Mevlana Kültür ve Sanat Vakfı’nın “Birey, Toplum ve Kurucu Ahlak İlkeleri” ve “Mesnevi’den Esintiler” başlıklı söyleşisi herkesin yine büyük ilgisini çekecek.

Kırım Derneği’nin “Türkiye’deki Kırım Tatar ve Nogay Köy Yerleşimleri”, Türk Felsefe Derneği’nin Felsefe Sohbetleri, Dünya Aşıklar ve Yazarlar Derneği’nin Aşıklar Gecesi, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği’nin “68’den günümüze” konulu söyleşisi, Irmak Alevi Bektaşi Kültür ve Eğitim Derneği’nin “Anadolu Aleviliği” konulu söyleşisi ve Töre Dergisi’nin Töre Sohbetleri de Ekim ayında söyleşi dostlarını bir araya getirecek. 

Müzik dolu akşamlar  

Ekim ayı Hamamönü Söyleşileri programında, müzik programları da oldukça revaçta… Altındağ Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Şefi Cengiz Taşkent’ten solo şarkılar, Altındağ Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Şefi İlkim Eylül İlk’in “Ankara Türküleri”, Ati Türk Müziği Topluluğu’nun “Saz Eserleri” dinletisi, Neva Türk Müziği Topluluğu’nun “Bizim Sazımız, Bizim Musikimiz” programı ve HAMOY’un göz üzerine yazılmış türküleri dillendireceği “Gözlerin bir içim su…” programı müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. 

Kamil Aydoğan Hamamönü Söyleşileri’ne konuk olacak 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ise 16 Ekim’de konuk olacağı söyleşi programında hem demokrasi üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek hem de “Kısık Vadisi” isimli kitabını sevenleri için imzalayacak. 

 

İSLAM FELSEFESİ

DİĞER DÜŞÜNCE SİSTEMLERİ